SCHLÜTER arrow Basamak Profilleri arrow Schlüter-TREP-G/-GK
Schlüter-TREP-FLSchlüter-TREP-SE/-S/-B

Schlüter-TREP-G/-GK


Schlüter-TREP-G hali hazırda yapıştırılmış olan ve kaymayı engelleyen bir basma alanı olan yüzeyi parlatılmış paslanmaz çelikten merdiven profilidir. Daha sonra, fayans veya doğal taştan yapılmış merdivenlere yapıştırılabilir.

Schlüter-TREP-GK hali hazırda yapıştırılmış olan ve kaymayı engelleyen bir basma alanı olan yüzeyi parlatılmış paslanmaz çelikten merdiven profilidir. Daha sonra, fayans veya doğal taştan yapılmış merdivenlere yapıştırılabilir.

Schlüter-TREP-G renkli mineral zerreciklere sahip, özel kaymayı engelleyen yüzeyi olan paslanmaz çelikten oluşan bir merdiven profilidir. Profil, fayans veya doğal taştan oluşan zeminlerde, ve ayrıca kaldırım ve kaplama materyallerinde, güvenli biçimde ve optik açıdan uygun olarak basamak bitimlerine uygulanabilir. Özellikle yoğun insan trafiğinin olduğu alanlarda, örneğin çalışma ofislerinde veya kamu binalarında, kullanımı son derece uygundur.

Schlüter-TREP-GK tutturma bacağı olmayan bir versiyondur. Profil, basamak köşelerine yapıştırmak için uygundur, örneğin basamakların yenilenmesine gerek bırakmamaksızın, hasar görmüş köşelere uygulanabilir.

Schlüter-TREP-G, basamakların ön kısımlarındaki uçları korur ve özel kaymayı engelleyen basamaklar yaratarak (kaymayı engelleme özelliği: değerlendirme grubu R13) ve basamak uçlarının optik açıdan seçilebilmesine olanak tanıyarak, yüksek oranda güvenlik sağlamaktadır. Kaymayı engelleyici bantlar taşıyıcı profilin çıkıntısına yapıştırılmıştır ve böylece yapıştırıcı bantın da köşeleri güvenilir biçimde korunmuştur.

Olası bir hasarda veya eskimede Schlüter-TREP-G’de basma alanları daha sonra değiştirilebilme özelliğine sahiptir. Ek malzeme olarak uygun bitiş başlıkları mevcuttur.