SCHLÜTER arrow Schlüter-KERDI-BOARD
Schlüter-DITRASchlüter-KERDI-DRAIN

Schlüter-KERDI-BOARD


Schlüter-KERDI-BOARD seramik ve doğal taştan fayanslar için yenilikçi bir zemindir - tüm alanlar için uygundur, metal veya ahşap çerçeve konstrüksiyon, kaba inşaat tuğla işi duvarları ve yenilenecek alanlar için.

Schlüter-KERDI-BOARD duvar alanları için aynı anda fayans zemini ile yalıtım oluşturabilecek özelliklere sahip çok fonskiyonlu bir fayans döşeme zeminidir ve bunun ötesinde de yapı plakası olarak birçok kullanım alanına hizmet etmektedir.

ikon seramik mimarlık antalya

   Üst yüzeyi, fayans yapıştırıcısı ile daha etkili bir biçimde tutuş sağlaması için özel bir sağlamlaştırıcı materyale sahiptir ve vylene dokulu   sertleştirilmiş köpükten oluşmaktadır.

5, 9, 12.5, 19, 28, 38 ve 50 mm’lik plaka kalınlıkları ile Schlüter-KERDI-BOARD fayans alanları için düz ve suya dayanıklı döşeme zeminleri oluşturmak amacıyla geniş bir kullanım alanını kapsamaktadır.

Çarpma ve bağlantı yerlerinin uygun biçimde işlemden geçirilmesinden sonra, döşeme plakası aynı şekilde Alman yapı enstitüsü tarafından onaylanmış bir kombine yalıtım olarak da kullanılabilir.

Schlüter-KERDI-BOARD mevcut kaba inşaat duvarlarda, her nevi eski zeminlerde, metal ya da ahşap çerçeve kontrüksiyon üzerinde fayans döşeme zemini oluşturmak amacıyla, bağımsız düz ve kavisli bölme duvarları hazırlamak amacıyla, duvar tesisatlarını ve boruları (boru kanalları) kaplamak amacıyla, düz veya kavisli duş teknelerini ve küvetleri kaplamak amacıyla, mutfak tezgahları, lavaboları, dolapları v.b. banyo mobilyalarını oluşturmak amacıyla kullanılabilir. Aynı şekilde sıhhi vb. alanların yenilenmesi esnasında, yerde düz zeminler oluşturmak amacıyla da kullanılmaktadır.

Schlüter-KERDI-BOARD bir maket bıçağı ile kolayca uygun boyutlarda kesilebilir. Hızlı ve temiz işlenmesi için üst yüzeyinde bir kesim ızgarası mevcuttur.

Schlüter-KERDI-BOARD duvar alanında tüm yüzeyi ile yapıştırılabilir veya ince harç sıva noktaları ile veya başka uygun yapıştırıcı / sıva ile uygulanabilir ve, gerektiği tadirde de, ilaveten dübeller tatbik edilebilir. Metal ya da ahşap çerçeve kontrüksiyon üzerine plaka ürün yelpazesine dahil olan tutturma vidaları ile tutturulur.

Fayanslar, Schlüter-KERDI-BOARD üzerine direk olarak ince harç sıva ile tatbik edilir. Diğer uygun spatula ile tatbik edilebilen astar materyalleri veya sıva tabakaları da tatbik edilebilir.

Örneğin boru kaplamak ve kıvrımlar oluşturmak için girintili Schlüter-KERDI-BOARD gibi açı ve U – elemanları tamalayıcı elemanlardır. Aynı şekilde duvar bağlantıları ve duvar bitimleri için profil ve montaj yardımları ile dübel ve vidalar da teslim edilebilen ürün yelpazesine dahildir.