SCHLÜTER arrow Schlüter-DILEX-MP/-MPV
Schlüter-DILEX-MOPSchlüter-DITRA

Schlüter-DILEX-MP/-MPV


Schlüter-DILEX-MP / -MPV dişli yan kenarları sert PVC-Regenerat, orta genleşme bölümü yumuşak CPE den oluşan uzatma parçaları olan, harçlı döşemelerde derz profilidir.

Schlüter-DILEX-MP,sert PVC ve yumuşak CPE kombinasyonundan oluşan ve takılabilen klipsi sayesinde Schlüter-DILEX-MPV uzatma profilinin eklenmesiyle her kaplama konstrüksiyon yüksekliğine ayarlanabilen özel bir profilidir. Profil sistemi harçlı döşenen klinker, seramik, doğal ve yapay taş kaplamalarda genleşme derzi yapımı için uygundur. Profil ayrı ayrı kaplama alanlarına ayırır ve yumuşak CPE’den yapılmış olan orta kısmı, oluşan gerilimleri dengeler. Yaklaşık 1 mm yumuşak CPE ile kaplanan sert PVC’den imal profil kenarları, kenar koruması olarak PVC-profilin mekanik dayanıklılık sınırı da dikkate alınarak, yanındaki bitişik döşemenin kenarlarını endüstriyel trafikten meydana gelen mekanik yüke karşı korur.

Schlüter-DILEX-MP, sonradan kesilen derzlere çakılabilir veya örneğin tadilatlarda daha geniş açılmış derzlere yerleştirilebilir. Profilin yan kenarlarında oluşan boşluklar itinayla derz dolgusu ile gerekirse epoksi reçineyle de tamamen doldurulmalıdır.