SCHLÜTER arrow Schlüter-DILEX-MOP
Schlüter-DILEX-KSBTSchlüter-DILEX-MP/-MPV

Schlüter-DILEX-MOP


Schlüter-DILEX-MOP sağlam dişli sert PVC-Regenerat dan yan kenarları ve ortadaki bölümü gri yumuşak PVC den oluşan, harçlı döşemelerde genleşme profilidir.

Schlüter-DILEX-MOP, dayanıklı dişli yan duvarları geri dönüşümlü sert PVC’den ve orta kısmı yumuşak PVC’den imal edilmiş bir profildir. Üç farklı yüksekliğe sahiptir ve harçlı döşenen klinker karo, seramik, doğal veya yapay taş kaplamalarda genleşme derzi olarak uygulanır. Profil bireysel kaplama sahalarını ayırır ve yumuşak PVC hareket bölgesinde oluşan bastırma gerilimi düzeltir.

Sert PVC’den imal profil kenarları, kenar koruması olarak PVC-profilin mekanik dayanıklılık sınırı da dikkate alınarak, yanındaki bitişik döşemenin kenarlarını endüstriyel trafikten meydana gelen mekanik yüke karşı korur. Yan kısımlar çevre dostu geri dönüşümlü PVC’den yapılmakta olup az da olsa renk değişikliği görülebilir. Bundan dolayı, bu profiller temel olarak endüstri kullanımı için tasarlanmıştır.

Schlüter-DILEX-MOP, sonradan kesilen derzlere çakılabilir veya örneğin tadilatlarda daha geniş açılmış derzlere yerleştirilebilir. Profilin yan kenarlarında oluşan boşluklar itinayla derz dolgusu ile gerekirse epoksi reçineyle de tamamen doldurulmalıdır.