SCHLÜTER arrow Schlüter-DILEX-KSBT
Schlüter-DILEX-KSSchlüter-DILEX-MOP

Schlüter-DILEX-KSBT


Schlüter-DILEX-KSBT yumuşak sentetik kauçukdan 20 veya 30 mm genişliğinde hareket bölümü, pirinç, alüminyum veya paslanmaz çelikten oluşan kanatlarla birleşmiş, kenar korumalı bina dilatasyonu derz profilidir.

UYGULAMA VE İŞLEV

Schlüter-DILEX-KSBT, seramik veya doğaltaş kaplamalar için bakım gerektirmeyen bina dilatasyon derz profilidir.
Schlüter-DILEX-KSBT yaya veya hafif araç trafiğine maruz kalan kaplamalarda emniyetli kenar koruması sağlar ve bundan dolayı alışveriş merkezleri, otoparklar ve depo-üretim tesislerinde kullanımı için uygundur.

Paslanmaz çelik, pirinç, veya alüminyumdan oluşan trapez şeklinde delikli ankraj kanatları, termoplastik elastomerden yapılmış olan 20 mm veya 30 mm genişilğindeki yumuşak hareket bölgesiyle bağlanmıştır. Kauçuk bant hasar durumunda değiştirilebilir.

Profil zeminde ve kesintisiz aynı doğrultuda duvar bölgesinde kullanılabilir. Direkt sıva veya şapta veya alçıpan plakalardan oluşan duvar ve tavan yüzeylerde kullanımı için de özelikle uygundur. Schlüter-DILEX-KSBT, kaplamada ses kesintisine neden olur ve ses geçişini azaltır, örneğin merdiven sahanlığında. Hareket bölgesinin özel geometrisi sayesinde, 20 mm genişliğindeki bantta ± 5 mm ve 30 mm genişliğindeki bantta ± 10 mm’lik hareketler absorbe edebilir.