SCHLÜTER arrow Schlüter-DILEX-EZ 70
Schlüter-DILEX-EZ 6/9Schlüter-DILEX-HK

Schlüter-DILEX-EZ 70


Schlüter-DILEX-EZ 70 dişli yan duvarları sert PVC ve bunları örten genleşme bölgesi yumuşak PVC den oluşan, harçlı döşemelerde genleşme ve dekoratif profildir. Boğumlu alt kısım gerektiğinde koparılarak konstrüksiyon yüksekliğine göre ayarlanabilir.

Schlüter-DILEX-EZ 70 sert ve yumuşak PVC’den yapılmış bir profil olup, klinker, seramik, doğal ve yapay taş kaplamaların harçlı döşemelerinde genleşme profili olarak kullanılır. 70 mm yüksekliğindeki profil, boğumlu alt kısmı gerektiğinde koparılarak konstrüksiyon yüksekliğine göre ayarlanabilir.

Harç tabanı ve kaplama, kontrolsüz çatlamadan kaçınmak için, Schlüter-DILEX-EZ 70 döşenmek suretiyle uygun alanlara bölünür. Yumuşak PVC’den yapılmış olan orta bölgesi, harç tabanın genleşmesinden dolayı meydana gelen gerilmeleri absorbe eder. Sert PVC’den imal profil kenarları, kenar koruması olarak PVC-profilin mekanik dayanıklılık sınırı da dikkate alınarak, yanındaki bitişik döşemenin kenarlarını endüstriyel trafikten meydana gelen mekanik yüke karşı korur. Gri renkteki profillere ek olarak, görünen yüzeyi pirinç veya krom bantlı profiller dekoratif derz tasarımına imkan sağlar.