SCHLÜTER arrow Schlüter-DILEX-BWS
Schlüter-DILEX-BWBSchlüter-DILEX-EDP

Schlüter-DILEX-BWS


Schlüter-DILEX-BWS yan kenarları sert PVC den oluşan hareket derz profilidir. Yumuşak PVC den oluşan üst genleşme bölgesi 5 mm genişliğindedir. Derz kanadı sayesinde seramikle arasında derz boşluğu oluşur.

Schlüter-DILEX-BWS, seramik kaplamalar için hareket derz profilidir. Geri dönüşümlü sert PVC’den imal edilen trapez şeklinde delikli yan kanatlar, seramik altına seramik yapıştırıcısına ankrajlanır ve meydana gelen hareketleri hareket bölgesine aktarır.

Baskı, çekme ve çapraz hareketleri absorbe edilir. Hareket bölgesi ve görünen yüzeyi yumuşak-CPE’den oluşmuştur ve sadece 5 mm’lik genişliğiyle seramik derzlerine uyar. Hareket bölgesinin kısmen az genişlikte olması, sınırlı olarak hareketleri absorbe eder, bu husus spesifik bir uygulamanın gereksinimlerini değerlendirirken dikkate alınmalıdır. Schlüter-DILEX-BWS, Schlüter-DITRA üstüne uygulanan seramik kaplamalarda hareket derzi olarak özellikle uygundur.

Kaplamada daha geniş hareketler önceden hesaplanıyorsa, 10 mm’lik hareket bölgesiyle Schlüter-DILEX BWB’nin uygulanmasını tavsiye ederiz.

Schlüter-DILEX-BWS konutlarda kullanımının yanında, orta yoğunluktaki yüklerin olduğu alışveriş arabalarının kullanıldığı trafiği az olan büyük mağazalar veya bürolar gibi alanlarda kullanıma uygundur. Profiller dış mekanlar içinde uygundur.