SCHLÜTER arrow Schlüter-BARA-R
Schlüter BARA-ESOTSchlüter-BARA-RAK

Schlüter-BARA-R


  Schlüter-BARA-R, balkon ve teras döşeme konstrüksiyonlarının açıkta kalan kenar bölgeleri için T-şekilli bitiş profilidir. Profil, açıkta kalan şap kenarını ufalanma ve dağılmalara karşı korurken temiz kenar görünümü sağlar. Profilin alt kenarına gerektiğinde, drenaj yüzeyinin alın tarafındaki ayrılma açıklığını kapatmak için bir kapama dudağı takılabilir. Şapın uygulanması esnasında, profilin üst kenarı şapın yüksekliğini ayarlamak için kullanılırken Schlüter-BARA-R’nin trapez delikli tespit kanadı sıkı şekilde şapa gömülür.
Sızan suyun şap tabakasında toplanmasını önlemek için Schlüter-TROBA veya Schlüter-TROBA-PLUS’u su yalıtım ve şap arasına yüzey drenajı olarak döşeyin.
Eğer Schlüter-DITRA döşenecekse, şap seviyesi profilin üstünden 3 mm aşağıda olmalıdır. Schlüter-DITRA seramik kaplamasını şaptan ayırıp özellikle termik değişikliklerden oluşan farklı çalışmaların meydana getirdiği gerilimleri nötralize eder. İlave olarak, üst yüzeydeki seramik kaplamasıyla birlikte Schlüter-DITRA bileşik su yalıtımı sağlar.