SCHIEDEL arrow Schiedel PRIMA PLUS
Schiedel ICSSchiedel Quadro

Schiedel PRIMA PLUS


Yoğuşmalı kazanlarda ideal çözüm

Prima Plus 0,6 mm cidar kalınlığına sahip üstün kaliteli 316L paslanmaz çelikten üretilen tek cidarlı bir baca sistemidir. 450° C’ye kadar çalışma ısısı ve 600° C’ye kadar ani ateşleme ısısı olan gaz, sıvı ve katı yakıt yakan soba ve kazanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bağlantı noktasında kullanılan contası ile Prima Plus 200 Pa’ya kadar pozitif basınç oluşturan dumanlı yoğuşma yapan gaz ve sıvı yakıt kazanlarında kullanılabilir ve 160° C’ye kadar sürekli çalışma ısısı ile 200° C’ye kadar kısa ani ateşleme işlemini destekler. Ayrıca gaz, sıvı ve katı yakıt kazanlarında tuğlaların üst üste inşa edilmesinde ve esnek dizilime karşı bir alternatif oluşturur.

 Prima Plus aynı zamanda 1 mm cidar kalınlığında da üretilmektedir. Prima Plus 1mm, Prima Plus gibi aynı uygulamalar için kullanılabilir. Bunlara ek olarak özellikle katı yakıt ile çalışan kazanların mevcut tuğla yapısına veya çift cidarlı bacalara bağlantısı için tasarlanmıştır. Çalışma sıcaklığı 450°C’ ye ve ani ateşleme ısısı 760°C’ ye kadar olan ev ve küçük iş yeri türü odun, kömür ve diğer katı yakıtlarla çalışan soba ve kazanların içindeki dumanın akımını sağlar.


alt

Ürünün Özellikleri

Korozyona dayanıklı olarak  geliştirilmiş tasarım ve 0,6 mm’lik 316L sürekli kaynaklı paslanmaz çelik kullanılmış yapı., uluslararası boyutta bilinen GASTEC korozyon testini geçen tek paslanmaz çelik sistemidir

Mühendislik çalışmalarının sonucunda geliştirilen, itilerek kolayca birleşme noktasına oturan ve olağanüstü yük taşıma kapasitesi veren bir sistem. Opsiyonel olarak, ekstra birleşme güvenliğini sağlamak için bir kilitleme bandı da takılabilir.

Erkek soket üzerindeki iç boncuk, birleşme noktasının arasından nemin emilmesini engelleyerek bir kapiler kırıcı görevini üstlenir.

0°-90º derecelik büküm boruları bacaların kurulumu esnasında oluşabilecek yerleşme problemlerini ortadan kaldırır.İstenildiğinde boyanabilir.

Yoğuşmalı kazanlarda, erkek birleşme parçasının iç boncuğuna bir conta yerleştirilebilir

alt

Prim Plus ile kurulmuş kaskad sistem örneği

alt