SCHIEDEL arrow Schiedel ICS
Schiedel GarantSchiedel PRIMA PLUS

Schiedel ICS


Her türlü yakıta sorunsuz ve kesin çözüm ICS

ICS, soba, şömine, ev türü ve küçük işletmelere uygun katı yakıtlı, sürekli çalışma ısıları 450ºC’ye kadar olan ve ani ateşleme ısıları 550ºC’ye kadar çıkan kazanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış çift cidar izolasyonlu bir baca sistemidir.

ICS, her komponente bir conta eklemek suretiyle, ICS Plus’a dönüştürülür. Bu sayede ICS sürekli çalışma sıcaklıkları 160º C ve ani ateşleme ısıları 200º C'ye kadar olan yeni nesil gaz ve sıvı yakıt yoğuşmalı kazanlarda da kullanılabilir ve pozitif basınç kazan çıkışında 200pa’ya kadar çıkabilir.

Ürünün özellikleri

İtilerek yerine geçmesini sağlayan bir birleştirme sistemine sahiptir, birleştirme kelepçesi ile güvenliği sağlanır.

Gelişmiş, korozyona dayanıklı tasarıma sahiptir. Lazer kaynaklı 316L paslanmaz çelik iç cidarlar ve 304 paslanmaz çelik dış cidardan oluşur. Uluslararası boyutta kabul görmüş GASTEC korozyon testini geçen tek paslanmaz çelik sistemidir.

Bağlantı sistemi rijitliği artırarak baca içerisindeki yoğuşma sıvısının kolayca aşağıya süzülmesini sağlar

Kapiler kesici sayeside nemin, birleşme noktaları arasından geçmesi engellenir.

Rakor sayesinde birleşme noktalarında boru içindeki izolasyon, sistem boyunca sağlanır ve ısı köprülerinin oluşumu engellenir.

25mm'lik yüksek verimliliğe sahip taş tünü izolasyonu, duman gazı ısısını muhafaza eder, verimliliği maksimum seviyeye çıkartır, başlatma aşamasında duman çekimini artırır ve yoğuşmayı en asgari seviyeye getirir.

Dış cidarında sıcaklığı düşüktür.

Birleştirme metodu sayesinde cidar hafif genleşerek dişi uca temas eder; bu sayede baca, baca yangını sıcaklıklarına dayanarak bağlantı noktasındaki bütünlüğü korur.

Her komponentin dış kısmı üzerinde birleştirme kelepçesi bulunmaktadır.

alt